USA, American Samoa, Bahamas, Barbados, Bermuda, Brit.Indian Ocean Terr., British Virgin Islands, British West Indies, Caymon Islands, Dominican Republic, GUAM, Haiti, Jamaica,Marshall Isles, N.MARIANA ISLES, PEURTO RICO, Tahiti, Virgin Islands, Western Samoa Belgium (Belgia) Canada (Kanada) UNITET KINGDOM (Wielka Brytania), CHANNEL ISLES, ISLE OF MAN, ISLE OF WRIGHT, SCOTLAND (SZKOCJA), WALES (WALIA) Australia, New Caledonia Netherlands (Holandia) Luxembourg (Luksemburg) Portugal (Portugalia), Cape Verde Greece (Grecja) Ireland (Irlandia) Nothern Ireland (Północna Irlandia) Spain (Hiszpania) South Africa (RPA) New Zealand (Nowa Zelandia) Czech Republic (Czechy) Slovak Republic (Słowacja) Mexico (Meksyk) Philippines (Filipiny)
szukaj
aloes, aloe vera, profilaktyka zdrowia i urody
środa, 18 września 2019 r.       imieniny obchodzą: Irena, Irmina
praca producent aktualnosci banery publikacje Jak dołączyć do FLP start
Kategorie
»  Napoje aloesowe (10)
»  Zestawy Clean9 i F.I.T (8)
»  Zestawy Touch of Forever (4)
»  Zestawy Vital5 Paks (6)
»  Odżywianie (27)
»  Pielęgnacja codzienna (37)
»  Pielęgnacja skóry (33)
»  Produkty pszczele (4)
»  ESSENTIAL OILS (9)
»  Harmonijna sylwetka (9)
» Bezpłatne próbki produktów (0)
» Forever pomysły na prezenty (6)
» Kosmetyki - FLAWLESS BY SONYA (0)
» Materiały reklamowe (2)
» Próbki i akcesoria dodatkowe (8)
» Zestawy aloesowe (2)
Logowanie
login:  
hasło:  
Porady
» Pielęgnacja skóry
»  PROMOCJE, KONKURSY, KONFERENCJE
»  Chwile zadumy, pokazy slajdów
» .
» Aloes na co dzień
» Aloes w prasie
» Aloesowy przewodnik po zdrowiu i urodzie
» Dodatki do żywności
» Dzieci a Aloes
» FAQ
» FLP - Prezentacja firmy
» FOREVER miesięcznik
» Forever pomysły na prezenty
» Jak zarabiać
» Kontrola wagi
» Lista słownikowa
» Maseczki, zabiegi
» Moja historia
» Osiągnięcia
» Pliki do pobrania
» Portret sukcesu
» Portret z aloesem w tle
» Produkt
» Przedsiębiorca Forever
» Skuteczne ilości
» Tematy aktualne na . . .
» Tematy miesiąca
» Uroda
» Witaminy
» Wywiady
» Zdrowie
» Zwierząta a aloes
Inne

Strona Główna FLP

Strona Międzynarodowej Rady do Spraw Aloesu


TOP-LISTY:

ALOES TOPLISTA


Sklepy online


Wellness


Serwisy medyczneZDROWIE i URODA


REKLAMA:

Katalog Stron Kobiecych

Katalog Stron Internetowych
Polecam
» blog Michała
» e-aloes.pl
» aloes-vera.org
» genealogia
» wyprzedaż RTV
» automatyzacja pracy
» You Tube
» Facebook
» Schronisko
» Bramy i kominki
ZAMÓWIENIA
ON-LINE
REGULAMIN
            KONTAKT

wielkość tekstu: A |  A |  AWitaminy
Witaminy w naszych kremach

Dr Elżbieta Olejnik

Patrząc na skład kremów aloesowych FLP napotyka się co chwila na nazwy: kwas askorbinowy, tokoferol, czy retinol (lub beta-karoten). Z tego, co wiem, są to chemiczne nawy witamin: C, E i A. Czy składniki witaminowe kremów pochodzą tylko z miąższu aloesowego, czy są jeszcze dodawane w trakcie produkcji? Czy w związku z tym nasze kremy można zaliczyć do tzw. kosmetyków witaminowych?
Witaminy wymienione na etykietach wszystkich naszych produktów aloesowych są dodawane w czasie produkcji, czyli powinno się je traktować zupełnie osobno od tych, które zawarte są w miąższu aloesowym.

Jest to bardzo ważne, ponieważ wiemy, że wszystkie witaminy, które wymieniono w pytaniu wchodzą także w skład mieszaniny stabilizującej miąższ aloesowy - ten sam miąższ, który jest składnikiem naszych produktów.

Nawiasem mówiąc ktoś niedawno nazwał je (co strasznie mi się spodobało i natychmiast rozpowszechniam) "najbardziej aloesowymi" produktami na świecie.

Witaminy: C i E użyte do stabilizacji naszego miąższu Aloe vera, zawarte są w nim jednak w zbyt malej ilości, aby otrzymany na bazie miąższu kosmetyk móc zaliczyć do grona „witaminowych”. Również sam miąższ aloesowy, jak wiemy, zawiera niezbyt wielkie ilości witamin, choć w bardzo łatwo przyswajalnej postaci. Żeby uzyskać efektywne działanie witamin na skórę, trzeba je więc jeszcze dodać do naszych kosmetyków pielęgnacyjnych z zewnątrz w o wiele większej ilości, niż ta, jaka występuje w naturalnie stabilizowanym miąższu.

Spróbujmy jednak odpowiedzieć sobie na inne pytanie - co kryje się pod sformułowaniem "kremy witaminowe"? I dlaczego obecnie na całym świecie zawrotną karierę robią kosmetyki o wysokiej zawartości witamin C, A i E?

Kremy witaminowe znane są w kosmetologii od dawna i należą do grupy tzw. kosmetyków odżywczych. Po prostu ktoś kiedyś wpadł na pomysł, aby skrócić drogę witaminom, których skóra bardzo potrzebuje i nakładać je na nią bezpośrednio w postaci kremu. I rzeczywiście: skóra korzysta z odżywczej i ochronnej roli tak podanych jej witamin, choć co prawda dzieje się to w dość ograniczonym zakresie.

Powiedzmy inaczej: jeżeli skórze dramatycznie brak jakichś substancji odżywczych, potrafi je przyjąć także i z zewnątrz i spożytkować chwilowo, doraźnie, na zasadzie, „jak się nie ma, co się Lubi, to się lubi, co się ma”. Większość witamin nie potrafi zresztą pokonać bariery naskórka i jedynie do najbardziej wierzchniej warstwy skóry ograniczają swoje działanie. Gdyby ktoś jednak chciał pielęgnować urodę tylko i wyłącznie w ten sposób, nie uzyskałby zbyt trwałych efektów. Nic nie zastąpi witamin "podanych” skórze od wewnątrz, bezpośrednio przez jej właściciela i zarządcę. A kosmetyki witaminowe?

Nieraz na szkoleniach mówiliśmy już o tym, że sprawdzają się najlepiej jako element wieńczący dzieło prawidłowego odżywienia całego organizmu. Proszę pozwolić, że westchnę sobie raz jeszcze: obyśmy doczekali się tak wspaniałych czasów, w których odżywka Forever Lite będzie stała w każdym gabinecie kosmetycznym obok proponowanych tam kremów witaminowych do pielęgnacji skóry... I oby żadnemu z naszyci klientów nie trzeba było tłumaczyć, że pielęgnacja urody zaczyna się od tego, co zawiera nasza dieta. To, co znajduje się w słoiczku lub tubce z kremem pielęgnacyjnym też jest ważne, ale nie można pokładać w tym wszystkich swoich nadziei...

Zupełnie osobny rozdział stanowią w kosmetologii kremy zawierające tzw. antyutleniacze, okrzyknięte jednogłośnie na całym świecie najlepszą obroną przeciwko starzeniu się skóry. Spośród witamin za najlepsze antyutleniacze uważane są właśnie witaminy: C, E i A. Ich działanie ma przyczyniać się do usuwania z tkanki skórnej tak zwanych wolnych rodników, o których mówi się, że "są dla skóry tym, czym pożar dla lasu", tak dramatycznie potrafią przyspieszyć procesy starzenia.

W dziedzinie wyłapywania i unieszkodliwiania wolnych rodników przoduje zwłaszcza witamina C.

Czasopismo "New Scientist" doniosło niedawno o testowanym obecnie kosmetyku, zawierającym tę witaminę o znacznie wzmocnionym działaniu. Testy polegały na smarowaniu nowym kremem jedynie połowy twarzy osób dość mocno zaawansowanych wiekiem, a efekty przekroczyły oczekiwania tak dalece, że ochotnicy zażądali sądownie... wyrównania zaistniałej różnicy, w jedną lub drugą stronę, gdyż wstydzili się wychodzić na ulicę!

Zdarzenie to zdaje się potwierdzać tezę, że witaminy o działaniu antyutleniającym i antyrodnikowym potrafią nie tylko zapobiegać starzeniowym zmianom w skórze, ale także i w pewnym stopniu - cofać już zaistniałe! Nie wolno też zapominać, że wszystkie czynniki przeciwstawiające się agresywnej działalności wolnych rodników, działają również antynowotworowo, co staje się szczególnie ważne wobec wzrostu zagrożenia spowodowanego chociażby przez tzw. dziurę ozonową. Widzimy wyraźnie: witaminy C i E znajdują się WE WSZYSTKICH naszych kosmetykach pielęgnacyjnych! Ale czy w wystarczającej ilości, aby ochronić moją skórę? - spyta może ten i ów niedowiarek. (Nie miejcie żadnych złudzeń - na pewno spyta. Pracując od pięciu lat w FLP, czasami miewam wrażenie, że świat jest aż nadto przesadnie wypełniony niedowiarkami.) I tu dochodzimy do sedna sprawy. Stojąc wobec oferty kosmetycznej Forever Living Products nie należy bowiem o witaminy pytać: "w jakiej ilości" ale tylko "w jakim towarzystwie". Jedynie my, foreverowcy wiemy najlepiej na całym świecie, że:

Jeżeli witaminy - to tylko z aloesem!

To czysty miąższ aloesowy, główny składnik naszych kremów sprawia, że wszystkie dodane w produkcji witaminy wnikają głęboko w skórę - o wiele głębiej niż zdołałyby to uczynić bez aloesowego towarzystwa. Bioaktywne składniki miąższu Aloe vera działają również jak katalizatory - wzmacniają i przyspieszają naturalne odżywcze oraz antyutleniające działanie witamin. W kremach o wysokiej zawartości aloesu witamin wcale nie musi być dużo - dzięki odpowiedniemu towarzystwu i tak działają bardzo intensywnie. Wiedząc już o tym, podsumujmy więc raz jeszcze, jakich to działań możemy się spodziewać po witaminach, zawartych w naszych aloesowych kremach pielęgnacyjnych:

- witamina C - najbardziej rozpowszechniony spośród działających bezpośrednio na skórę naturalnych antyutleniaczy. Współpracuje ściśle z witaminą E, usprawniając jej odmładzające działanie na skórę. Przyspiesza regenerację tkanek skórnych i stymuluje produkcję kolagenu. Zapobiega uszkodzeniom skóry przez promieniowanie UV Działa wybielająco przez zmniejszenie syntezy melaniny w skórze - ważne przy zapobieganiu i likwidowaniu brązowych plam i przebarwień!

- witamina E - z powodu swojego działania zwana już od dawna "witaminą młodości”. Jeżeli znajduje się w skórze w wystarczającej ilości, zapewnia niemal doskonałą ochronę przeciwko niszczącemu działaniu promieniowania ultrafioletowego i wolnych rodników, a także przeciw procesom starzeniowym skóry, stymulowanym przez słońce. Powinno się ją używać "w towarzystwie" witaminy C. Usprawnia krążenie krwi w naczyńkach włosowatych, przez co skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona.

- witamina A - reguluje procesy przyrastania naskórka, co jest sprawą niezmiernie ważną w walce ze starzeniem się skóry. Witamina ta, używana regularnie, zapobiega utracie elastyczności tkanek skórnych, przez co bardzo słusznie nazywa się ją "witaminą przeciwzmarszczkową".
Skóra przyjmuje ją chętnie w każdej z możliwych postaci: zarówno betakarotenu (tzw. prekursora witaminy A - to z niego nasz organizm wytwarza właściwą witaminę), jak i właściwej witaminy A, zwanej retinolem oraz jego łagodniejszej dla skóry postaci, czyli palmitynianu retinolowego. Wszystkie te nazwy znaleźć można na etykietkach naszych aloesowych kremów pielęgnacyjnych (np. betakaroten w Kremie Aloesowo - Propolisowym, palmitynian retinolowy w R3 Faktorze i Kremie Odżywczym na noc). Jeśli więc ktoś zapyta Was, czy nasze kremy są kremami witaminowymi, wyposażeni w tę wiedzę już od dzisiaj z czystym, aloesowym sumieniem, możecie odpowiedzieć mu śmiało: OCZYWIŚCIE, I TO JESZCZE JAK!


Dodatkowe materiały: brak załączników


Nowości

infinite by Forever™ restoring crème, Bezzapachowy krem odświeżający

Cena: 308.59 zł

zobacz więcej »
Promocje

Sonya® Aloesowy płyn do demakijażu oczu

54.12 zł
Cena: 0.00 zł
zobacz więcej »
Informacje
» Najczęściej czytane
» Ostatnio dodane
Dla zalogowanych
Zamów bezpłatne próbki
Newsletter

Wpisz swój e-mail aby
otrzymywać od nas
informacje o nowościach.

zapisz wypiszCennik produktów
Informator o produktach

Certyfikat Międzynarodowej Rady do spraw aloesu IASC
Certyfikat Międzynarodowej Rady do spraw aloesu IASC
Świadectwo Koszerności Produktu
Świadectwo Koszerności Produktu
Islamska Pieczęć Aprobaty
Islamska Pieczęć Aprobaty
Nie testowane na zwierzętach
Nie testowane na zwierzętach

Witamy na stronach sklepu internetowego Aloetech.
Pragniemy przybliżyć Państwu produkty firmy Forever Living Products. Jest to największy na świecie plantator Aloe Vera, a także największy wytwórca i dystrybutor produktów odżywczych i kosmetycznych na bazie aloesu. Aloe Vera to naturalna, bezpieczna roślina, której miąższ może być używany jako bardzo zdrowy produkt odżywczy, regenerujący, oczyszczający i uodparniający organizm.

AloeTechwww.aloetech.pl
biuro@aloetech.pl
tel. +48 692 700 000


(+48) 692 700 000

KONTAKT Gadu-Gadu
4939241
13608178

SKYPE
aloetech-flpp
aloeTech-office

Mój kanał na YouTube

Kanał YouTube Michał Grabarski
Zeskanuj kod
Witaminy w naszych kremach, Aloe Vera, aloes do picia ułatwia odchudzanie i kontrolę wagi a także poprawia  zdrowie i urodę
Danuta Grabarska & Michał Grabarski - Forever Business Owner
projekt i wykonanie: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Uwaga:

Żadna część tej strony internetowej nie może być kopiowania ani powielana w jakikolwieksposób bez pisemnej zgody jej właściciela. Dopuszczalne jest stosowanie krótkich cytatów zaczerpniętych z tej strony internetowej składających się z nie więcej niż 5 zdań o ile wykorzystujący je - poda stronę http://www.aloetech.pl - jako punkt odniesienia.

Informacje zawarte w serwisie mają charakter edukacyjny, nie konsultacyjny. Teksty zawarte na stronie nie są podstawą do diagnozowania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się z lekarzem, który zna tematykę profilaktyki zdrowia.

Zwracamy państwa uwagę na to, że wyroby FLP to środki spożywcze/suplementy diety oraz produkty pielęgnacyjne, przeznaczone dla osób zdrowych, jako element troski o zdrowie i urodę. Promowanie produktów jako pomocnych przy schorzeniach/dolegliwościach stanowi naruszenie "Zasad Działalności FLP Poland", polityki firmy oraz polskiego prawa.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości zapytaj nas na naszych infoliniach.

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś to nam na formularzu kontaktowym.