USA, American Samoa, Bahamas, Barbados, Bermuda, Brit.Indian Ocean Terr., British Virgin Islands, British West Indies, Caymon Islands, Dominican Republic, GUAM, Haiti, Jamaica,Marshall Isles, N.MARIANA ISLES, PEURTO RICO, Tahiti, Virgin Islands, Western Samoa Belgium (Belgia) Canada (Kanada) UNITET KINGDOM (Wielka Brytania), CHANNEL ISLES, ISLE OF MAN, ISLE OF WRIGHT, SCOTLAND (SZKOCJA), WALES (WALIA) Australia, New Caledonia Netherlands (Holandia) Luxembourg (Luksemburg) Portugal (Portugalia), Cape Verde Greece (Grecja) Ireland (Irlandia) Nothern Ireland (Północna Irlandia) Spain (Hiszpania) South Africa (RPA) New Zealand (Nowa Zelandia) Czech Republic (Czechy) Slovak Republic (Słowacja) Mexico (Meksyk) Philippines (Filipiny)
szukaj
aloes, aloe vera, profilaktyka zdrowia i urody
środa, 21 sierpnia 2019 r.       imieniny obchodzą: Franciszek, Kazimiera
praca producent aktualnosci banery publikacje Jak dołączyć do FLP start
Kategorie
»  Napoje aloesowe (10)
»  Zestawy Clean9 i F.I.T (8)
»  Zestawy Touch of Forever (4)
»  Zestawy Vital5 Paks (6)
»  Odżywianie (27)
»  Pielęgnacja codzienna (37)
»  Pielęgnacja skóry (33)
»  Produkty pszczele (4)
»  ESSENTIAL OILS (9)
»  Harmonijna sylwetka (9)
» Bezpłatne próbki produktów (0)
» Forever pomysły na prezenty (6)
» Kosmetyki - FLAWLESS BY SONYA (0)
» Materiały reklamowe (2)
» Próbki i akcesoria dodatkowe (8)
» Zestawy aloesowe (2)
Logowanie
login:  
hasło:  
Porady
» Pielęgnacja skóry
»  PROMOCJE, KONKURSY, KONFERENCJE
»  Chwile zadumy, pokazy slajdów
» .
» Aloes na co dzień
» Aloes w prasie
» Aloesowy przewodnik po zdrowiu i urodzie
» Dodatki do żywności
» Dzieci a Aloes
» FAQ
» FLP - Prezentacja firmy
» FOREVER miesięcznik
» Forever pomysły na prezenty
» Jak zarabiać
» Kontrola wagi
» Lista słownikowa
» Maseczki, zabiegi
» Moja historia
» Osiągnięcia
» Pliki do pobrania
» Portret sukcesu
» Portret z aloesem w tle
» Produkt
» Przedsiębiorca Forever
» Skuteczne ilości
» Tematy aktualne na . . .
» Tematy miesiąca
» Uroda
» Witaminy
» Wywiady
» Zdrowie
» Zwierząta a aloes
Inne

Strona Główna FLP

Strona Międzynarodowej Rady do Spraw Aloesu


TOP-LISTY:

ALOES TOPLISTA


Sklepy online


Wellness


Serwisy medyczneZDROWIE i URODA


REKLAMA:

Katalog Stron Kobiecych

Katalog Stron Internetowych
Polecam
» blog Michała
» e-aloes.pl
» aloes-vera.org
» genealogia
» wyprzedaż RTV
» automatyzacja pracy
» You Tube
» Facebook
» Schronisko
» Bramy i kominki
ZAMÓWIENIA
ON-LINE
REGULAMIN
            KONTAKT

wielkość tekstu: A |  A |  ALista słownikowa
Benzoesan sodu

Benzoesan sodu – związek organiczny, sól sodowa kwasu benzoesowego
o wzorze C6H5COONa.
W warunkach standardowych jest to białe, krystaliczne ciało stałe. Dobrze rozpuszcza się w wodzie (w temperaturze 20 °C 55 g na 100 cm³).
W badaniu The International Programme on Chemical Safety nie stwierdzono szkodliwego wpływu dziennych dawek 647-825 mg benzoesanu sodu/kg masy ciała człowieka.

Benzoesan sodu jest szeroko stosowany jako środek do konserwacji żywności o symbolu wg nomenklatury Unii Europejskiej E211. Ze względu na właściwości bakteriostatyczne i fungistatyczne przy pH < 3,6, jest efektywny do konserwacji produktów spożywczych wykazujących odczyn kwaśny. Pełni również rolę solubilizatora np. w połączeniu z kofeiną w preparacie Coffeini et Natrii benzoas.
Stosuje się go do konserwacji, między innymi:
    * przetworów owocowych (dopuszczalna zawartość: 0,5 g na kg produktu),
    * przetworów warzywnych, różnych sałatek (<1 g/kg),
       koncentratu pomidorowego (1,5 g/kg - dot. półproduktu),
    * konserw rybnych, ryb (<1 g/kg, krewetki gotowane <2 g/kg),
    * napojów gazowanych (<0,15 g/litr) ,
    * margaryny.
Benzoesan sodu działa drażniąco na śluzówkę żołądka, dlatego spożycie zawierających go produktów może u osób nadwrażliwych (np. chorych na chorobę wrzodową) powodować dolegliwości bólowe. W połączeniu z witaminą C (E300) może przekształcić się w rakotwórczy benzen, co ma znaczenie szczególnie w przypadku napojów gazowanych, w których stosuje się jednocześnie obie te substancje. Temperatura i naświetlenie to czynniki przyspieszające formowanie się benzenu.

Benzoesan sodu ma dość szerokie zastosowanie w pirotechnice amatorskiej, jak i komercyjnej. Wykonuje się z niego m.in. mieszanin świszczących (pot. świszczała lub SSA). Jest dobrym żółtym barwnikiem płomienia (dzięki zawartości sodu), który spalając się wytwarza duże ilości gazów.

Konserwanty i inne chemiczne dodatki zawarte w produktach spożywczych mogą - w przypadku osób genetycznie predysponowanych - stanowić przyczynę różnych chorób alergicznych lub potęgować objawy alergii na inne substancje. Najbardziej niebezpiecznymi związkami są benzoesan sodu, dwutlenek siarki, siarczyny, azotany i azotyny.

Niewiele osób wie, że pod symbolem E może się też kryć nazwa całkowicie naturalnej substancji, np. wit. C, glicerydów czy benzoesanu sodu, który jemy razem z owocami jagodowymi.
Benzoesan sodu występuje naturalnie w: jabłkach, śliwkach, żurawinie, cynamonie, herbacie, jagodach, borówkach, goździkach, grzybach. Przetwory np. z borówek nie wymagają przez to stosowania konserwantów.

Benzoensan sodu może występować prawie wszędzie w środowisku. W zależności od tego czy występuje w formie niezdysocjowanej czy
zdysocjowanej (oddzielonej) - zależy od warunkow fizyczno-chemicznych. Istnieją raporty na temat analizy jakościowej benzoensanu sodu w rożnych środowiskach tak jak powietrze, deszcz czy śnieg, wody powierzchniowe i gleba, ale nie zawierają one analizy ilościowej.

Analizy ilościowe czynnikow stężenia benzoensanu sodu w wielkomiejskim powietrzu w Pasadenii, California (USA) wahały się w zakresie  0.09-0.38 µg/m3.  Bylo to porównywalne do ilościowych pomiarów z 1984 w Los Angeles, California (USA), które dowiody stężenia 0.005-0.13    µg/m3  (n = 8) (Kawamura et al., 1985) w powietrzu atmosferycznym.

Większość z ilościowych danych zebranych z próbek wody odnosi się do stężenia benzoensanu sodu w wodach gruntowych 27.5 mg/litr mierzonego w najbliższej okolicy wskazanego źródła.

Benzoensan sodu wystepuje naturalnie w formie wolnej  i wiązanej w wielu roślinach i gatunkach zwierząt. Jest naturalnym produktem przemiany materii u roślin i organizmów. Znaczne ilosci znaleziono w większości jagód (żurawina, borówka czarna). Benzoensan sodu tworzy się także w jabłkach zakażonych grzybem nectria galligena i w sosnach szczepionych przeciwko chorobotworzym nicieniom.

Wśród zwierząt benzoensan sodu rozpoznano głównie u zwierząt wszystkożernych w organach wewnętrznych i mięśniach "Lagopus mutus" jak również w gruczołach wydzielania samców "ovibos moschatus" azjatyckich słoni.

Dzięki występowaniu w wielu organizmach, benzoensan sodu jest naturalnie obecny w pożywieniu.

Kilka typowych przykładów wyszczególniających omawiane zakresy
w wybranych produktach (źródło Sieber, 1989)
Mleko (śladowo) 6 mg/kg
Jogurt   12-40 mg/kg
Ser (śladowo) 40 mg/kg
Ziemniaki, fasola, zboże, płatki zbożowe (śladowo)
0.2 mg/kg
Mąka sojowa, orzechy           
1.2-11 mg/kg
W miodzie w zależności od kwiatów z których był zbierany znaleziono związki wolnego benzoensanu sodu w stężeniu  10-100mg/kg
(Steeg & Montag, 1987).

Ponieważ benzoensan sodu (i jego składniki) wykorzystywany jest do konserwowania żywnosci, niektóra przetwarzana żywność zawiera sztucznie wysublimowane (podniesione) stężenie tych substancji.

E 210 - kwas benzoesowy, syntetyczny konserwant produkowany z toluenu, choć występuje również w postaci naturalnej w przyrodzie. Używany jako środek przeciw drożdżom oraz bakteriom w kwaśnych produktach. Nie są skuteczne przeciwko grzybom i w produktach z pH powyżej 5 (lekko kwaśne lub obojętne). Kwas benzoesowy i benzoesany występują w obejmujących szeroki zakres kwaśnych lub słabo kwaśnych produktach. Dopuszczalna dzienna dawka zostala ustalona do 5 mg/kg masy ciała. Brak efektów ubocznych, czasem delikatne alergie.
Kwas benzoesowy zawarty jest w: galaretkach, w sokach owocowych, w napojach bezalkoholowych, margarynie, piwie. U niektórych osób podrażnia śluzówkę żołądka i jelit oraz wywołuje swędzącą wysypkę.

E 211 - benzoesan sodu - konserwant otrzymywany syntetycznie z toluenu. Występuje też w postaci naturalnej w przyrodzie. Lecz spotkamy go również
w niektórych produktach mlecznych (jako efekt fermentacji bakteryjnej). Stosowany przeciwko drożdżom, jak i bakteriom w kwaśnych produktach. Nie są skuteczne przeciwko grzybom i w produktach z pH powyżej 5 (lekko kwaśne lub obojętne). Dopuszczalna ustanowiona dawka w ciagu doby wynosi do
5 mg/kg masy ciała. Brak efektów ubocznych, sporadycznie lekkie objawy alergi.
Benzoesan sodu -  substancja konserwująca działająca w środowisku kwaśnym, powszechnie stosowana w napojach gazowanych, occie i płynach do płukania jamy ustnej.

Benzoesan sodu jest najbardziej niebezpiecznym konserwantem zawartym
w niektórych sosach, niektórych ketchupach i w serze. Nie wszystkie sosy
i ketchupy zawierają benzoesan, dlatego tak ważne jest sprawdzanie ich składu na etykietach. Stwierdzono, że stała ekspozycja na niskie dawki benzoesanu sodu powoduje przewlekłe alergie (u 8,8% osób cierpiących na nieżyt błony śluzowej nosa).
Benzoesan sodu jest również znanym czynnikiem wywołującym pokrzywkę
u przynajmniej 10% osób podatnych na to schorzenie.
Osoby cierpiące na astmę aspirynową są szczególnie predysponowane do napadu astmy po spożyciu żywności zawierającej nawet małe ilości benzoesanu sodu.

Źródło:
INCHEM International Programme on Chemical Safety
           wiseGEEK

Benzoesan sodu, który jest stosowany w niektórych produktach Forever nie jest konserwantem syntetycznie otrzymywanym, a jest naturalnego pochodzenia i w ilościach śladowych dużo poniżej dopuszczalnych wielkości przewidzianych odpowiednimi przepisami. Np. w miąższu aloesowym zawartość ta wynosi 0,006%.
Ale gdyby go nawet w tych śladowych ilościach nie było wcale taki preparat byłby niebezpieczny do spożycia, bylibyśmy narażeni na rożne grzyby
i bakterie które mogą się rozmnażać w danym produkcie.


Dodatkowe materiały: brak załączników


Nowości

Forever_Active_Pro-B

Cena: 171.70 zł

zobacz więcej »
Promocje

Sonya® Aloesowy płyn do demakijażu oczu

54.12 zł
Cena: 0.00 zł
zobacz więcej »
Informacje
» Najczęściej czytane
» Ostatnio dodane
Dla zalogowanych
Zamów bezpłatne próbki
Newsletter

Wpisz swój e-mail aby
otrzymywać od nas
informacje o nowościach.

zapisz wypiszCennik produktów
Informator o produktach

Certyfikat Międzynarodowej Rady do spraw aloesu IASC
Certyfikat Międzynarodowej Rady do spraw aloesu IASC
Świadectwo Koszerności Produktu
Świadectwo Koszerności Produktu
Islamska Pieczęć Aprobaty
Islamska Pieczęć Aprobaty
Nie testowane na zwierzętach
Nie testowane na zwierzętach

Witamy na stronach sklepu internetowego Aloetech.
Pragniemy przybliżyć Państwu produkty firmy Forever Living Products. Jest to największy na świecie plantator Aloe Vera, a także największy wytwórca i dystrybutor produktów odżywczych i kosmetycznych na bazie aloesu. Aloe Vera to naturalna, bezpieczna roślina, której miąższ może być używany jako bardzo zdrowy produkt odżywczy, regenerujący, oczyszczający i uodparniający organizm.

AloeTechwww.aloetech.pl
biuro@aloetech.pl
tel. +48 692 700 000


(+48) 692 700 000

KONTAKT Gadu-Gadu
4939241
13608178

SKYPE
aloetech-flpp
aloeTech-office

Mój kanał na YouTube

Kanał YouTube Michał Grabarski
Zeskanuj kod
Benzoesan sodu, Aloe Vera, aloes do picia ułatwia odchudzanie i kontrolę wagi a także poprawia  zdrowie i urodę
Danuta Grabarska & Michał Grabarski - Forever Business Owner
projekt i wykonanie: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Uwaga:

Żadna część tej strony internetowej nie może być kopiowania ani powielana w jakikolwieksposób bez pisemnej zgody jej właściciela. Dopuszczalne jest stosowanie krótkich cytatów zaczerpniętych z tej strony internetowej składających się z nie więcej niż 5 zdań o ile wykorzystujący je - poda stronę http://www.aloetech.pl - jako punkt odniesienia.

Informacje zawarte w serwisie mają charakter edukacyjny, nie konsultacyjny. Teksty zawarte na stronie nie są podstawą do diagnozowania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się z lekarzem, który zna tematykę profilaktyki zdrowia.

Zwracamy państwa uwagę na to, że wyroby FLP to środki spożywcze/suplementy diety oraz produkty pielęgnacyjne, przeznaczone dla osób zdrowych, jako element troski o zdrowie i urodę. Promowanie produktów jako pomocnych przy schorzeniach/dolegliwościach stanowi naruszenie "Zasad Działalności FLP Poland", polityki firmy oraz polskiego prawa.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości zapytaj nas na naszych infoliniach.

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś to nam na formularzu kontaktowym.