USA, American Samoa, Bahamas, Barbados, Bermuda, Brit.Indian Ocean Terr., British Virgin Islands, British West Indies, Caymon Islands, Dominican Republic, GUAM, Haiti, Jamaica,Marshall Isles, N.MARIANA ISLES, PEURTO RICO, Tahiti, Virgin Islands, Western Samoa Belgium (Belgia) Canada (Kanada) UNITET KINGDOM (Wielka Brytania), CHANNEL ISLES, ISLE OF MAN, ISLE OF WRIGHT, SCOTLAND (SZKOCJA), WALES (WALIA) Australia, New Caledonia Netherlands (Holandia) Luxembourg (Luksemburg) Portugal (Portugalia), Cape Verde Greece (Grecja) Ireland (Irlandia) Nothern Ireland (Północna Irlandia) Spain (Hiszpania) South Africa (RPA) New Zealand (Nowa Zelandia) Czech Republic (Czechy) Slovak Republic (Słowacja) Mexico (Meksyk) Philippines (Filipiny)
szukaj
aloes, aloe vera, profilaktyka zdrowia i urody
wtorek, 22 października 2019 r.       imieniny obchodzą: Haliszka, Loda
praca producent aktualnosci banery publikacje Jak dołączyć do FLP start
Kategorie
»  Napoje aloesowe (10)
»  Zestawy Clean9 i F.I.T (8)
»  Zestawy Touch of Forever (4)
»  Zestawy Vital5 Paks (6)
»  Odżywianie (27)
»  Pielęgnacja codzienna (37)
»  Pielęgnacja skóry (33)
»  Produkty pszczele (4)
»  ESSENTIAL OILS (9)
»  Harmonijna sylwetka (9)
» Bezpłatne próbki produktów (0)
» Forever pomysły na prezenty (6)
» Kosmetyki - FLAWLESS BY SONYA (0)
» Materiały reklamowe (2)
» Próbki i akcesoria dodatkowe (8)
» Zestawy aloesowe (2)
Logowanie
login:  
hasło:  
Porady
» Pielęgnacja skóry
»  PROMOCJE, KONKURSY, KONFERENCJE
»  Chwile zadumy, pokazy slajdów
» .
» Aloes na co dzień
» Aloes w prasie
» Aloesowy przewodnik po zdrowiu i urodzie
» Dodatki do żywności
» Dzieci a Aloes
» FAQ
» FLP - Prezentacja firmy
» FOREVER miesięcznik
» Forever pomysły na prezenty
» Jak zarabiać
» Kontrola wagi
» Lista słownikowa
» Maseczki, zabiegi
» Moja historia
» Osiągnięcia
» Pliki do pobrania
» Portret sukcesu
» Portret z aloesem w tle
» Produkt
» Przedsiębiorca Forever
» Skuteczne ilości
» Tematy aktualne na . . .
» Tematy miesiąca
» Uroda
» Witaminy
» Wywiady
» Zdrowie
» Zwierząta a aloes
Inne

Strona Główna FLP

Strona Międzynarodowej Rady do Spraw Aloesu


TOP-LISTY:

ALOES TOPLISTA


Sklepy online


Wellness


Serwisy medyczneZDROWIE i URODA


REKLAMA:

Katalog Stron Kobiecych

Katalog Stron Internetowych
Polecam
» blog Michała
» e-aloes.pl
» aloes-vera.org
» genealogia
» wyprzedaż RTV
» automatyzacja pracy
» You Tube
» Facebook
» Schronisko
» Bramy i kominki
ZAMÓWIENIA
ON-LINE
REGULAMIN
            KONTAKT

wielkość tekstu: A |  A |  AAloesowy przewodnik po zdrowiu i urodzie
Miąższ aloesu w pełni wartościowy - gdzie go szukać?


Opr. na podst. "Aloesowy przewodnik po zdrowiu i urodzie" - Dr E.Olejnik

W dostępnej literaturze znaleźć można wiele pomysłów, a nawet patentów na to, jak najlepiej zakonserwować miąższ aloesowy tak, aby dał się przechowywać, a jednocześnie stracił jak najmniej ze swoich bezcennych właściwości.

Sprawa ta jest niezwykle ważna w przypadku tych koncernów, które pozyskują i sprzedają aloes na szeroką skalę, a trzeba tu nadmienić, że popyt na miąższ tej niezwykłej rośliny stale wzrasta już od dobrych kilku lat.

Oczywiście, najprościej jest użyć ogólnodostępnych i szeroko stosowanych w przemyśle spożywczym konserwantów, jak na przykład benzoesan sodowy lub sorbinian potasowy. Jeżeli jednak użyjemy substancji tego typu, musimy pogodzić się z faktem, że od tej pory będziemy wypijali lub nanosili na skórę miąższ aloesowy w nieodłącznym towarzystwie chemicznego kompana...

Główny kłopot polega na tym, że wnętrze liścia aloesu zawiera sporo enzymów oksydacyjno-redukcyjnych takich jak oksydazy, peroksydazy i katalazy, które są głównymi sprawcami przyspieszonego utleniania wielu cennych składników. Można by unieczynnić te enzymy podgrzewając miąższ do około 60 stopni Celsjusza godząc się z częściową utratą jego właściwości.
Dla pełnej stabilizacji dodaje się do miąższu tak zwanych antyutleniaczy, najlepiej pochodzenia naturalnego, co spowoduje zahamowanie procesu utleniania. Bardzo dobrym antyutleniaczem tego typu jest kwas askorbinowy (witamina C) i tokoferol (witamina E). Inny problem powstaje z usunięciem tlenu z tkanek miąższu tak, aby końcowy produkt zawierał go jak najmniej. W tym wypadku kwas askorbinowy pełni również rolę „wychwytywacza" cząsteczek tlenu. Niektórzy proponują również użycie w tym celu dwutlenku siarki lecz jest to niestety metoda znacznie wpływająca na jakość spożywanego miąższu.

Ciekawym odkryciem było zastosowanie tak zwanych czynników chelatujących, które tworząc związki kompleksowe z metalami, unieczynniają większość interesujących nas enzymów oksydacyjno-redukcyjnych. W tym celu używane są sole EDTA lub kwas cytrynowy. Tego typu metody także nie pozostają jednak bez wpływu na smak otrzymywanego miąższu.

Decydując się na kupienie pitnego miąższu aloesowego w którejś z firm zajmujących się przetwórstwem i sprzedażą wyrobów z tej rośliny zasięgnijmy informacji o tym, w jaki sposób jest stabilizowany końcowy produkt.

Najlepiej wybrać ofertę takiej firmy, która stosuje jak najmniej metod brutalnie chemicznych w procesie konserwacji miąższu.

Z aloesem „ze sklepu" bywa tak, że częstokroć produkt o krótszym terminie przydatności do spożycia jest lepszy niż taki, który może być przechowywany podejrzanie długo. Jeśli na opakowaniu pitnego miąższu znajduje się informacja, że po otwarciu powinien być on trzymany w lodówce, może to świadczyć o tym, iż do stabilizacji nie użyto zbyt wielu chemicznych środków syntetycznych.

Dobrze jest również zadbać o to, aby kupować miąższ o jak największej zawartości naturalnych składników.

Nie dajmy się przy tym omamić hasłami reklamowymi, które zapewniają nas o stuprocentowej zawartości aloesu w danym produkcie. Któregokolwiek z procesów zabezpieczających przed psuciem się miąższu używa dana firma, nie uda się jej uzyskać zawartości mniejszej niż 2-3% składników stabilizujących w końcowym produkcie. Dopiero cała reszta może, chociaż wcale nie musi, być czystym miąższem aloesowym.

Wnętrze liścia aloesowego raczej nie jest smaczne, jest natomiast bardzo zdrowe w swojej NATURALNEJ postaci. Pogódźmy się z tym już na samym wstępie naszej zażyłości z tą niezwykłą rośliną i nie szukajmy na rynku napojów aloesowych zbytnio dosładzanych i doprawianych smakowo. Jeśli dosładzanie odbywa się za pomocą sacharozy lub sztucznych słodzików otrzymujemy w rezultacie produkt dość daleki w swym działaniu od naturalnych właściwości aloesu...

Jeśli tylko możemy uzyskać taką informację, warto jest zainteresować się możliwościami technologicznymi firmy, która produkuje pitny miąższ aloesowy. Naczynia i kadzie, w których odbywa się stabilizacja powinny być ze szkła lub stali kwasoodpornej, a cały proces pozyskiwania końcowego produktu musi być przeprowadzony w warunkach bakteriologicznej czystości. Dobrze jest, jeśli otrzymany miąższ jest natychmiast i na miejscu pakowany do oryginalnych opakowań i opieczętowany, aby zapobiec ingerencji z zewnątrz w jego skład.

Takich możliwości na pewno nie mają firmy działające na małą skalę, czasami wręcz chałupniczymi metodami. Wraz z rosnącym popytem na produkty aloesowe powstało niestety wiele takich domowych przedsiębiorstw. Jakość ich wyrobów niewiele miała wspólnego z prawdziwymi właściwościami naturalnego miąższu aloesowego.

Nie ma co wspominać o rozmaitych szarlatanach i pospolitych oszustach, którzy chcieli zbić majątek na sprzedaży różnych rzekomo cudownych aloesowych napitków, nie mających z naszym bohaterem nic wspólnego...

Ponieważ problem ten powstał w skali ogólnoświatowej, już wkrótce stało się jasne, że trzeba nad tym jakoś zapanować, rezultatem czego było powołanie Międzynarodowej Rady Naukowej d/s Aloesu, (IASC - International Aloe Science Council), która dysponując odpowiednim zapleczem badawczym uprawniona jest do wydawania certyfikatów jakości wyrobom aloesowym z całego świata. Na końcu książki zamieszczam wykaz firm oraz ich produktów, które do roku 1996 uzyskały taki certyfikat.


Dodatkowe materiały: brak załączników


Nowości

Forever™ Essential Oils Defense, olejki eteryczne dla ochrony

Cena: 106.41 zł

zobacz więcej »
Promocje

Sonya® Aloesowy płyn do demakijażu oczu

54.12 zł
Cena: 0.00 zł
zobacz więcej »
Informacje
» Najczęściej czytane
» Ostatnio dodane
Dla zalogowanych
Zamów bezpłatne próbki
Newsletter

Wpisz swój e-mail aby
otrzymywać od nas
informacje o nowościach.

zapisz wypiszCennik produktów
Informator o produktach

Certyfikat Międzynarodowej Rady do spraw aloesu IASC
Certyfikat Międzynarodowej Rady do spraw aloesu IASC
Świadectwo Koszerności Produktu
Świadectwo Koszerności Produktu
Islamska Pieczęć Aprobaty
Islamska Pieczęć Aprobaty
Nie testowane na zwierzętach
Nie testowane na zwierzętach

Witamy na stronach sklepu internetowego Aloetech.
Pragniemy przybliżyć Państwu produkty firmy Forever Living Products. Jest to największy na świecie plantator Aloe Vera, a także największy wytwórca i dystrybutor produktów odżywczych i kosmetycznych na bazie aloesu. Aloe Vera to naturalna, bezpieczna roślina, której miąższ może być używany jako bardzo zdrowy produkt odżywczy, regenerujący, oczyszczający i uodparniający organizm.

AloeTechwww.aloetech.pl
biuro@aloetech.pl
tel. +48 692 700 000


(+48) 692 700 000

KONTAKT Gadu-Gadu
4939241
13608178

SKYPE
aloetech-flpp
aloeTech-office

Mój kanał na YouTube

Kanał YouTube Michał Grabarski
Zeskanuj kod
Miąższ aloesu w pełni wartościowy - gdzie go szukać?, Aloe Vera, aloes do picia ułatwia odchudzanie i kontrolę wagi a także poprawia  zdrowie i urodę
Danuta Grabarska & Michał Grabarski - Forever Business Owner
projekt i wykonanie: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Uwaga:

Żadna część tej strony internetowej nie może być kopiowania ani powielana w jakikolwieksposób bez pisemnej zgody jej właściciela. Dopuszczalne jest stosowanie krótkich cytatów zaczerpniętych z tej strony internetowej składających się z nie więcej niż 5 zdań o ile wykorzystujący je - poda stronę http://www.aloetech.pl - jako punkt odniesienia.

Informacje zawarte w serwisie mają charakter edukacyjny, nie konsultacyjny. Teksty zawarte na stronie nie są podstawą do diagnozowania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się z lekarzem, który zna tematykę profilaktyki zdrowia.

Zwracamy państwa uwagę na to, że wyroby FLP to środki spożywcze/suplementy diety oraz produkty pielęgnacyjne, przeznaczone dla osób zdrowych, jako element troski o zdrowie i urodę. Promowanie produktów jako pomocnych przy schorzeniach/dolegliwościach stanowi naruszenie "Zasad Działalności FLP Poland", polityki firmy oraz polskiego prawa.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości zapytaj nas na naszych infoliniach.

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś to nam na formularzu kontaktowym.